Turniej „Polonia Cup”, który został rozegrany w hali piłkarskiej zlokalizowanej na warszawskim Bemowie zgromadził dwanaście drużyn z całej Polski.

Zespoły zostały podzielone na trzy grupy, rywalizując systemem każdy z każdym. W kolejnym, finałowym, etapie turnieju drużyny znowu stworzyły trzy grupy tzw. „Ligę Mistrzów”, „Ligę Europejską” oraz „Ligę Krajową”. Oczywiście ulokowanie w danej lidze zależało od osiągniętych wyników w pierwszej części zawodów.

W pierwszej turze rozgrywek nasz zespół musiał uznać wyższość bardzo dobrej ekipy FCB Escola Warszawa. Kolejne dwa spotkania Młodzi Rycerze wygrali bardzo przekonywująco dzięki czemu zapewnili sobie udział w tzw. „Lidze Mistrzów”.

W pierwszym spotkaniu rundy finałowej Zawiszacy stoczyli prawdziwy bój z drużyną Górnika Łęczna. Niestety, mimo sporej przewagi w drugiej części spotkania, nie udało się doprowadzić do remisu.

Po tak heroicznej, nieudanej, walce z drużyny wyraźnie zeszło powietrze i pomimo ambitnej walki następne mecze kończą się naszą przegraną co w ostatecznym rozrachunku lokuje nas na czwartej pozycji.

Rozgrywki wygrywa ekipa Polonii Warszawa

Nagrodę dla najlepszego zawodnika Zawiszy odebrał Oskar Wawrzyniak.

Zdjęcia wkrótce w galerii.

Wyniki naszego zespołu

Zawisza – FCB Escola Warszawa 2-6

Bramki: Gracjan Gawroński 2

Zawisza – Wisła Płock 6-1

Bramki: Gracjan Gawroński 2, Kacper Nowak, Aleksander Karbowski, Norbert Gaczkowski, Hubert Bielicki

Zawisza – Stomil Olsztyn 6-1

Bramki: Kacper Nowak 3, Aleksander Karbowski 2, Oskar Wawrzyniak

RUNDA FINAŁOWA

Zawisza – Górnik Łęczna 0-1

Zawisza – Polonia Warszawa 2-6

Bramki: Gracjan Gawroński, Oskar Wawrzyniak

Zawisza – FCB Escola Warszawa 1-3

Bramka: Hubert Bielicki